LED lempos

led-chipLED – light emitting diode – įprastai vadinami šviesos diodai praplečia apšvietimo galimybes. Visų pirma tai taupiausi ir ilgaamžiškiausi šviesos šaltiniai, saugūs eksploatacijoje, nes nėra dūžtančių ar įkaitusių dalių, žema 12V įtampa.
Palyginus su įprastom kaitrinėm lempom LED lempos šviečia iki 100 kartų ilgiau ir apie 10 kartų ilgiau tarnauja už liuminiscensines lempas – tai apie 10 metų netrūkaus darbo. LED gaminiai tarnauja 50-100 tūkst. valandų (priklausomai nuo spalvos ir gaminio modelio). Jau dabar įvairiose pramonės šakose ir architektūroje randame daug LED naudojimo pavyzdžių, kaitrinių arba halogeno lempų keitimo į LED atvejų. Ekspozicijų vitrinose, reklaminėse iškabose, interjere ir kitur naudojamos LED apšvietimo sistemos taupo ne tik elektros energiją, bet ir išlaidas remontui, aptarnavimui, keitimui. Iš pirmo žvilgsnio atrodančios brangios LED sistemos greitai atsiperka. Ypač išryškėja jų pranašumas, kai apšvietimas įrengiamas sunkiai prieinamose vietose arba esant aukštiems saugumo reikalavimams, spalvinio apšvietimo atvejais.
LED apšvietimo sistemos sparčiai populiarėja ir įgauna vis naujų pavidalų – tai ir įprastų cokolių LED lempos, standžios ir lanksčios švytinčios juostelės, moduliai po kelis šviesos diodus, lankstūs neono analogai, originalūs specializuoti šviestuvai luboms, grindiniams, laiptų pakopoms, baseinams, SPA…. ir nuolat atirandantys nauji gaminiai.?
LED apšvietimo sistemos – tai neišvengiama mokslo ir technikos raidos seka, atverianti naujas galimybes, progresyvias ir originalias įdėjas apšvietimo srityje.